آپدیت الگوریتم گوگل

الگوریتم مدیک

"Medic" Core Update — August 1, 2018

در این مقاله سعی بر این است تا الگوریتم های جدید گوگل و همچنین آخرین تغییرات الگوریتم گوگل را معرفی کنیم.

الگوریتم جدید گوگل که در آخرین آپدیت الگوریتم گوگل ۲۰۱۸ معرفی شد الگوریتم مدیک نام دارد. الگوریتم مدیک در این لینک به صورت کامل همراه با تصاویر و نمودار توضیح داده شده است.

سرفصل های این پست:

  1. آشنایی کوتاه با روند تغییرات الگوریتمی گوگل
  2. اعلام رسمی الگوریتم مدیک یا Medic
  3. بیشتر چه سایت هایی تحت تاثیر الگوریتم مدیک قرار گرفته اند؟
  4. بعد از مدیک ، ما باید چه کار کنیم؟
  5. تاثیر HTTPS بر سئو
  6. اهمیت نسخه موبایل بر سئو

تغییر الگوریتم گوگل همیشه برای صاحبین سایتها و وب مسترها مسائلی را ایجاد میکند. گاهی تغییر الگوریتم های گوگل باعث افت رتبه یا افزایش رتبه سایتها می شود.

هشدارهای امنیتی Chrome

Chrome Security Warnings (Full Site) — July 24, 2018

از آخرین تغییرات الگوریتم گوگل در جولای ۲۰۱۸ می توان به هشدارهای امنیتی Chrome اشاره کرد.

پس از هشدار دادن به کاربران غیرقانونی (غیر HTTPS) از چند ماه پیش، ماه گذشته کروم ۶۸ تمامی سایتهای غیر HTTPS را به عنوان “غیر امن” نشان داد. این تغییرات در ۲۴ ژوئیه انجام شد.

به گفته Emily Schechter مدیر امنیت محصول گوگل کروم:

از همان ابتدا امنیت یکی از اصول اصلی Chrome بوده است. ما به طور مداوم در تلاش هستیم تا امنیت شما را در مرورگر وب افزایش دهیم. نزدیک به دو سال پیش، ما اعلام کردیم که Chrome تمام سایتهایی را که با HTTPS رمزگذاری نشده اند را به عنوان سایتهای “غیر امن” نشانه گذاری میکند. این امر باعث می شود که اطلاعات شخصی شما در هنگام وبگردی امن باشد.مثال زمانی که برای پرداخت های بانکی خود از کروم استفاده می کنید.

مطالعه بیشتر :  معرفی ابزارهای سئو
هشدار امنیتی گوگل

HTTP به HTTPS: راهنمای جستجوگرها برای ایمن بودن یک وب سایت

HTTPS یکی از فاکتورهای رتبه بندی سایت است و سایتهایی که از پروتکل امن HTTPS استفاده می کنند در نتایج جستجوی گوگل بیشتر نمایش داده می شوند.

بسیاری از صاحبین سایتها به علت پرداخت هزینه از HTTPS استفاده نمی کنند. به همن دلیل بسیاری از هاست ها به شما گواهینامه دیجیتالی امن رایگان ارائه می دهند تا مردم به استفاده از HTTPS تشویق شوند.

چرا باید از HTTPS استفاده کنیم؟

HTTPS به‌ نوعی پروتکل HTTP اطلاق می‌شود که توسط اتصالات SSL یا TLS رمزگذاری می‌شود.

یکی از مزایای عمده‌ی HTTPS این است که می‌تواند کاربران را در برابر نوعی از حمله‌ی سایبری موسوم به حمله‌ی مرد میانی (MitM) حفاظت کند. این حمله‌ها می‌توانند از شبکه‌های در معرض خطر یا ناامن ایجاد شوند.

هکرها از روش‌هایی مانند روش فوق برای سرقت اطلاعات حساس از کاربران یا تزریق محتوای خرابکارانه به ترافیک وب استفاده می‌کنند. حملات MitM همچنین می‌توانند در سطوح بالاتر و به‌عنوان مثال در زیرساخت اینترنت در سطح کشور انجام شوند که از این دست می‌توانیم به فایروال بزرگ چین اشاره کنیم. این حملات حتی در سطح قاره نیز می‌توانند روی دهند؛ همانند فعالیت‌های نظارتی آژانس امنیت ملی آمریکا.

علاوه بر این، برخی از اپراتورهای هات‌اسپات Wi-Fi و حتی برخی از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت نیز از تکنیک‌های MitM برای تزریق تبلیغات یا پیام‌های مختلف به ترافیک وب رمزگذاری نشده‌ی کاربران استفاده می‌کنند. HTTPS می‌توانید از این کار جلوگیری کند؛ حتی اگر این دست محتوا در ذات خود مخرب نباشد، کاربران ممکن است در تمایز آن از وب‌سایتی که در حال بازدیدش هستند، دچار اشتباه شوند که این امر می‌تواند به شهرت و اعتبار وب‌سایت آسیب برساند.

مطالعه بیشتر :  موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین (راههای وبمستر شدن)

 

Mobile Speed Update

July 9, 2018

از نخستین  آپدیت جدید الگوریتم گوگل در ماه جولای می توان به بهینه سازی سرعت سایت در موبایل اشاره کرد.

زمانی که افراد در اینترنت به دنبال پاسخ سوالات خود می گردند انتظار دارند تا به سرعت این امر انجام پذیرد. ینی اینکه مردم به سرعت صفحه توجه دارند. تا قبل از این تاریخ تمرکز سرعت در رتبه بندی ها بر روی دسکتاپ ها بود ولی گوگل در تاریخ ۲۱ July اعلام کرد که سرعت صفحه یک عامل رتبه بندی برای جستجوهای تلفن همراه خواهد بود.

البته هنوز محتوا در الویت است و صفحاتی که دارای محتوای عالی و مرتبط هستند اگرچه سرعت خوبی هم نداشته باشند همچنان رتبه خوبی خواهند داشت.

Lighthouse ، یک ابزار خودکار و بخشی از ابزارهای توسعه دهنده Chrome برای بررسی کیفیت (عملکرد، دسترسی و موارد دیگر) صفحات وب است.

Insights PageSpeed ابزاری است که می توانید سرعت سایت خود را با آن چک کنید.

با تست سایت خود با این ابزارها می توانید همگام با آپدیت جدید گوگل پیش بروید.

۱۳۹۷/۱۱/۲۰ ۱۴:۲۷:۱۵

دیدگاه تا الان قرار گرفته است

avatar
  اعضا  
اطلاع بده

با عضویت در کانال تلگرام ، از آخرین آموزش ها و رویدادهای مدیران سایت مطلع شوید. عضویت در کانال