۵ قدم برای برداشت حداکثر سود از کمپین بازاریابی

کمپین بازاریابی دیجیتال یک فعالیت پیچیده است، از لحظه ای که شما برای اولین بار این کمپین ها را در ذهن تان تصور می‌کنید، تا زمانی که این کمپین برای بینندگانتان به نمایش گذاشته می شود، تعهد و توجه شما به طور مداوم مورد نیاز است.

کمپین بازاریابی دیجیتال بسیار پویاتر و پایدار تر از روش های بازاریابی آنالوگ و قدیمی است. یک کمپین بازاریابی دیجیتال، چیزی بیشتر از جای گذاری تبلیغات برند و یا اطلاعات کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی و وب سایت های دیگر است.

با بازاریابی دیجیتال، یک مبادله ثابت یا تقریبا ثابت اطلاعات بین کسب و کار و سیستم های عامل مختلف آنلاین، که بازاریابی می کنند به وجود می آید. به عنوان مثال، بخش جدایی ناپذیر اکثر کمپین های بازاریابی دیجیتال، سئو است. اما سئو چیزی نیست که بتوانید به راحتی آن را خریداری یا پیاده سازی کنید. سئو یک فرایند مداوم است و برای اطمینان از اینکه رتبه شما همچنان افزایش می یابد و رقبای شما در جستجوی کلمات کلیدی، به شما نمی رسند، باید به طور مداوم به بررسی داده ها و ارزیابی اثربخشی کار خود بپردازید.

پیروی از مراحل زیر، هنگامی که شما کمپین بازاریابی دیجیتال خود را طراحی می کنید، به شما این اطمینان را می دهد که به بازاریابی خود، به کمک یک روش منطقی و کارآمد دست یافته اید، و به زودی بهترین شانس موفقیت را به دست می‌آورید.

اهداف خود را تعریف کنید

هنگامی که در حال طراحی کمپین بازاریابی تان هستید، تعدادی انتخاب وجود دارد که نیاز است در این مرحله به آن ها بپردازید. به عنوان مثال، آیا می خواهید موفقیت تان را با در نظر گرفتن میزان بهبود نرخ تبدیل خودتان(CRO) اندازه گیری کنید؟ یا هدف تان کسب موقعیت بالاتر در رتبه بندی نتایج جستجو است؟ البته ممکن است هر دو هدف را دنبال کنید.

مطالعه بیشتر :  سئو داخلی چیست؟ (12 تکنیک سئو داخلی)

اهدافی که دنبال می کنید کاملا به شما بستگی دارند. وضعیت فعلی کسب و کار شما بخشی از فرآیند تصمیم گیری در مورد این اهداف است. اما فقط شما می دانید که می خواهید برای کسب و کار تان در دراز مدت چه چیزی به دست آورید.

مخاطب خود را بشناسید

با این حال، اهداف زیر بسیار مهم هستند، حتی اگر در کمپین تان به شکل خیلی ویژه ای روی آن ها تمرکز نداشته باشید:

  • آگاهی برند : زمانی که از کسی می خواهید برای شما یک متن را در اینترنت جستجو کند، چند بار پیش آمده است که به او بگویید (آن را در گوگل جستجو کن؟). این سطح آگاهی از نام تجاری، چیزی است که همه اشخاص به دنبال آن هستند، اما راه رسیدن به آن بسیار دشوار است. راه هایی برای اندازه گیری آگاهی از نام تجاری وجود دارد، اما یکی از ساده ترین راه ها این است که با استفاده از ابزار Google Trends، ببینید چه تعداد افراد در جستجوی کسب و کار شما هستند.
  • دنبال کنندگان در شبکه های اجتماعی : این نیز یک راه ساده است که میتواند معیاری برای تعیین علاقه فعلی مخاطب نسبت به کسب و کار شما باشد.
    این که مخاطبان خود را ردیابی کنید و به رصد نرخ رشدتان بپردازید بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از ما صفحاتی را که دیگر علاقه‌ای به آن‌ها نداریم، آنفالو نمی کنیم، بنابراین همه دنبال کنندگان به طور فعال نسبت به کسب و کار شما علاقه مند نخواهند بود.
  • سئو : عوامل مختلفی وجود دارند که روی نمره سئوی کسب و کار تاثیر می گذارند. یکی از این عوامل لینک هایی است که سایت شما از وب سایت های معتبر دیگر دریافت می کند. بهبود سئو بخشی از اکثر کمپین های بازاریابی دیجیتال است. ردیابی رشد نمره سئو شما، به این ترتیب، شاخصی جامع از نرخ پیشرفت شماست.
مطالعه بیشتر :  آپدیت الگوریتم گوگل
بازار هدف خود را شناسایی کنید

بازار هدف خود را شناسایی کنید

اگر می خواهید که منابع خود را با کارآیی بیشتری در اختیار داشته باشید، دقیقا باید بدانید که در حال تلاش برای فروش محصولات خود به چه کسانی هستید؟ مهم نیست که بودجه شما چقدر است، هرچقدر که بیشتر درمورد جمعیتی که میخواهید به آن دسترسی پیدا کنید،اطلاعات داشته باشید، دقیق تر می توانید متریال بازاریابی خود را برای آنها طراحی کنید. این یک رویکرد بسیار کارآمد است.

باید با تعیین دقیق افرادی که در حال خرید محصولات شما هستند شروع کنید. آمار جمعیت فعلی شما ممکن است مشابه آماری نباشد که شما در کمپین تان تمایل به رسیدن به آن داشته اید. اگر میخواهید مخاطبان جدیدی پیدا کنید و با آخرین کمپین بازاریابی تان نتیجه را توسعه دهید، لازم است مطمئن شوید که جهت جدیدی که در حال برنامه ریزی در مورد آن هستید، قصد ندارد مشتری های موجود شما را از بین ببرد.

تعریف پرسونا

پرسونا، شرح مفصلی از مشتری ایده آل شماست. این شامل اطلاعاتی از قبیل سن، شغل، ثروت و موقعیت، موقعیت خانوادگی آنها و سایر متغیرهایی است که تعیین می کنند که آنها چگونه تمایل دارند پول خود را صرف کنند. در حالی که آمار و داده های هدف شما نسبتا وسیع است، پرسونای شما باید به اندازه جزئیاتی که ممکن است، تعریف شود.

بودجه تان را ارزیابی کنید

این یک گام بسیار مهم دیگر است که اغلب نادیده گرفته می شود و یا مورد توجه قرار نمی گیرد. ارزیابی بودجه به چند دلیل بسیار مهم است. اول و مهم تر از همه، بودجه شما به عنوان محدودیت اصلی در مورد آنچه شما می توانید با کمپین های بازاریابی خود انجام دهید و نحوه اختصاص منابع است. خبر خوب این است که بازاریابی دیجیتال ارزان تر از بازاریابی معمولی است، به این معنی که همان منابع، زمانی که شما از آنها در فضای دیجیتال استفاده می کنید، بیشتر می شوند.

مطالعه بیشتر :  تکنیک های برتر سئو
پرسونای مخاطب

از مزایای رسانه های اجتماعی بهره مند شوید

رسانه های اجتماعی مهم ترین پلت فرم بازاریابی در جهان امروز هستند. موفقیت یا شکست کمپین های دیجیتالی شما ممکن است در نهایت به چگونگی استفاده شما از رسانه های اجتماعی کمک کند. نه تنها رسانه های اجتماعی به خودی خود یک پلت فرم بسیار مهم بازاریابی هستند، بلکه به عنوان حمایت از بسیاری از جنبه های دیگر بازاریابی دیجیتال، ایجاد کننده یک همکاری قدرتمند هستند. به عنوان مثال، سئو و بازاریابی رسانه های اجتماعی با یکدیگر و در کنار هم قرار می گیرند. اما چگونه بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی رسانه های اجتماعی با هم کار می کنند؟

مزایای شبکه های اجتماعی

دلایل متعددی وجود دارد که چرا این دو جنبه بازاریابی دیجیتال باید با هم در نظر گرفته شوند، به ویژه از آنجا که رسانه های اجتماعی به شما اطلاعات و داده های ارزشمندی را می دهند که می توانید برای بهبود بیشتر در رتبه بندی جستجوگر خود از آن استفاده کنید. داشتن یک پیام ثابت در میان مولفه های بازاریابی مختلف شما ضروری است تا بتوانید حداکثر هم افزایی را بین آنها برقرار کنید.

استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی، سنگ بنای یک کسب و کار موفق است. در حالی که بازاریابی دیجیتال ارزان تر از روش های بازاریابی سنتی است، همچنین ابزاری بسیار قدرتمند تر نیز می باشد.

۱۳۹۷/۸/۳۰ ۱۴:۲۷:۳۹

دیدگاه تا الان قرار گرفته است

avatar
  اعضا  
اطلاع بده

با عضویت در کانال تلگرام ، از آخرین آموزش ها و رویدادهای مدیران سایت مطلع شوید. عضویت در کانال