چگونه میتوان نرخ بازدید تبلیغات (CTR) را افزایش داد

به راهنمای جامع نرخ CTR در تبلیغات اینترنتی خوش آمدید. در این راهنما به شما کمک خواهیم کرد که کمپین‌های تبلیغاتی خود را بهبود ببخشید و دیده شوید!

ما به شما اطلاعات لازم درباره‌ی تبلیغاتی که نمایش داده خواهد شد و نرخ CTR آن‌ها را خواهیم داد تا خودتان از امروز کمپین PPC تبلیغاتتان را راه‌اندازی کنید. (PPC یک مدل از تبلیغات اینترنتی است که شما بابت هر کلیک بر روی تبلیغتان به میزبان هزینه‌ای پرداخت میکنید.)

۷ مورد ضروری که باید درباره‌ی نرخ CTR تبلیغات بدانید:

 1. نرخ CTR برای تبلیغات اینترنتی به چه معناست.
 2. نرخ CTR چگونه محاسبه می‌شود. (فرمول CTR)
 3. میانگین CTR چیست؛ آمارگیری CTR
 4. یک نرخ CTR خوب برای تبلیغات اینترنتی چیست
 5. چگونه نرخ CTR را افزایش دهید؛ لیستی از نکته‌ های کاربردی
 6. چرا باید نرخ CTR را افزایش داد تا CPC (هزینه به ازای هر کلیک) را کاهش داد.
 7. نرخ CTR در مقابل CVR (نرخ تبدیل)

۱. نرخ CTR چیست؟

در تبلیغات اینترنتی نرخ CTR تعریفی از تعداد افرادی است که روی یک تبلیغ بخصوص کلیک میکنند. نرخ CTR نشان میدهد چه تعداد از افرادی که یک تبلیغ را میبینند، روی آن کلیک میکنند.

به گفته گوگل : « نرخ CTR برابر است با تعداد کلیکی که روی یک تبلیغ انجام میشود تقسیم بر تعداد دفعاتی که تبلیغ نشان داده میشود. »

۲. CTR چگونه محاسبه میشود؟

برای درک بهتر از ماهیت نرخ CTR و اینکه این معیار دقیقاً چه چیزی را نشان میدهد، باید نحوه‌ی محاسبه‌ی آن را بدانید. معادله آن به صورت عکس رو به رو است :

یک مثال : تبلیغ شما ۷ بار کلیک خورده است و از طرفی ۱۰۰ مرتبه نمایش داده شده است؛ بنابراین نرخ CTR شما ۷٪ خواهد بود.

افزایش CTR

۳. میانگین CTR بر اساس آمار

آمار CTR در صنعت

به نقل از Wordstream، میانگین CTR برای تبلیغاتی که در گوگل ادز نمایش داده میشود، ۰/۴۷٪ است. این بدین معنی است که بطور میانگین ۴۷ نفر از ۱۰۰۰ نفری که برایشان یک تبلیغ بخصوص نمایش داده میشود، روی آن کلیک میکنند.

هرچند ممکن است بنظر برسد این میزان ناچیز است، اما خبر خوب این است که CTR برای تبلیغات اینترنتی در چند سال اخیر نسبت به چیزی که بوده، رشد داشته است؛ بنابراین، برای شمایی که میخواهید تبلیغ کسب و کار خود را راه‌ اندازی کنید، بسیار خوب خواهد بود.

اگر به صنایع مختلف توجه کنید، میبینید که نرخ‌های CTR بسیار متفاوتند.

برای مثال، صنایع فناوری نرخ CTR برابر ۰/۸۴٪ دارند، در حالی که صنایع خدماتی مسافرتی نرخ ۰/۴۷٪ و تبلیغات همسریابی نرخ ۰/۵۲٪ دارند.

نگاهی به آمار زیر بیاندازید تا وضعیت صنعت خود را مشاهده کنید.

آمار نرخ بازدید

آمار بر اساس پلتفرم

نرخ CTR بر اساس نوع پلتفرمی که تبلیغ در آن قرار داده میشود، هم متفاوت است. به آن دلیل که برای مثال کاربران فیس‌بوک با کاربران گوگل و توییتر متفاوتند. همینطور هر پلتفرم از فرمت‌ها و موقعیت‌های متفاوتی برای نمایش تبلیغ در محیط خود استفاده میکنند.

به نقل از CJ Media Source، تبلیغات در پلتفرم توییتر بالاترین میزان CTR ( ۲ درصد ) و در لینکداین کمترین میزان ( ۰/۰۶ درصد ) را دارند. نرخ CTR در فیس‌بوک برای تبلیغات معمولی ۰/۷۲٪ است، در حالی که برای ویدئو‌های تبلیغاتی ۲/۲۱٪ است.

آمار CTR

۴. یک نرخ CTR خوب برای تبلیغات اینترنتی چیست؟

بر اساس این آمار که میانگین نرخ CTR برای تبلیغاتی که در گوگل نمایش داده میشود ۰/۴۷٪ است، میتوان گفت که یک نرخ CTR خوب میتواند بین ۰/۵ تا ۱ درصد باشد.

حال اگر تبلیغات خود را در کشور‌های زیادی به نمایش میگذارید، نرخ‌های متفاوتی از CTR را مشاهده خواهید کرد. مردم کشور‌های مختلف به شیوه‌های متفاوت با تبلیغات و برند شما برخورد خواهند نمود. شما باید به دقت به آنالیز گزارشات مربوطه توجه داشته باشید و با توجه به نتایج بدست آمده استراتژی‌هایی برای افزایش نرخ CTR ارائه کنید.
در ادامه به چند نکته مفید برای افزایش نرخ CTR توجه کنید.

۵. چگونه میانگین CTR را افزایش دهید.

اگر نرخ CTRی که تا به حال دریافت کرده‌اید در حد انتظارتان نبوده است، موارد زیر را لحاظ کنید:

الف. استراتژی فروش خود را از نو بررسی کنید.

گاهی اوقات میزان نرخ CTR ربطی به نوع طراحی تبلیغ و کانال قرارگیری آن ندارد، بلکه بیشترین تأثیر را از استراتژی فروش میگیرد! بنابراین شما باید کمپین خود را از پایه بازنگری کنید.

اگر شما مواد شوینده میفروشید و برای هر محصول ۵٪ تخفیف قرار داده‌اید، شاید هیچوقت افراد به این تبلیغ سر نزنند؛ چرا که این یک تخفیف چشمگیری نیست. ولی اگر به ازای خرید یک محصول، یک کالای رایگان پیشنهاد دهید، در نرخ CTRتان رشد شاخصی را میبینید.

ب. تنظیمات مخاطبان

 Remarketing

گوگل ادز در تنظیمات Campaigns خود، گزینه‌ی Remarketing را به عنوان گزینه‌ای برای انتخاب دقیق مخاطبان تبلیغاتی قرار داده است. شبکه‌ی Google Display Network به ۹۲٪ از کل کاربران اینترنت دسترسی دارد و اطلاعات مربوط به آن‌ها را ذخیره میکند. به همین دلیل، Remarketing روشی موفق است که مخاطبان را دقیق هدف قرار داده و نظرشان را بهتر تحت تأثیر قرار میدهد.

مطالعه بیشتر :  5 سایت خرید سوشیال سیگنال

Remarketing دقیقا چیست؟

روش Remarketing از فناوری پیچیده‌ی فراگیری ماشینی استفاده میکند؛ ولی با این وجود فرایند ساده‌ای دارد. این فرایند بدین صورت است که به شرکت‌ها اجازه میدهد، کاربرانی را که تا به حال از اپلیکیشن، کانال یوتیوب و یا وب‌سایتشان بازدید کرده‌اند، دوباره هدف قرار داده یا در لیست مشتریانشان قرار دهند.

ابزار Remarketing گوگل با تقسیم‌بندی دقیق لیست‌ها به شما این امکان را میدهد که افرادی را که از صفحه‌هایی بخصوص از وب‌سایتتان بازدید کرده‌اند، هدف قرار دهید.

برای مثال اگر شما فروشنده‌ی لوازم کودک هستید و وب‌سایتی برای فروش اینترنتی خود دارید، میتوانید افرادی را که از صفحه‌های مربوط به محصولات مراقبت از پوست کودک بازدید کرده‌اند، مورد بازخورد قرار دهید.

remarketing

 مخاطبان بخصوص (Custom Audiences)

راه دیگری که برای هدف قرار دادن مخاطبان وجود دارد، سفارشی کردن تنظیمات است تا به دو دسته از افراد دسترسی پیدا کنید:

 • افرادی که از وب‌سایت‌های بخصوصی بازدید کرده‌اند (برای مثال وب‌سایت‌های رقیبانتان) یا به دنبال کلمات کلیدی خاصی (مثلاً نام رقیبانتان) میگردند. (یا به عبارتی Custom affinity)
 • افرادی که همیشه کلمات کلیدی بخصوصی را در گوگل جستجو میکنند. (یا به عبارتی Custom intent)
Custom Audiences

شما با استفاده از ابزار فوق‌العاده‌ی گوگل که مخاطبان را دسته‌بندی میکند، شانس خود را برای دریافت تعداد کلیک بیشتر بر روی تبلیغات بالا میبرید. به این ترتیب، تبلیغات شما به صورت تصادفی به هر فردی که در اینترنت سیر میکند، نمایش داده نخواهد شد، بلکه تنها افرادی مخاطب قرار میگیرند که به احتمال بیشتر به محصولات شما توجه نشان بدهند.

پ. Geotargeting – هدف قرار دادن مکان‌های بخصوص

یکی از قواعد پایه‌ای کمپین‌های اینترنتی تشخیص دقیق موقعیت جغرافیایی است. اگر شما یک کسب و کار محلی مانند یک رستوران یا خوار و بار فروشی را اداره میکنید، نیازی به هدف قرار دادن افرادی که در شهرتان زندگی نمیکنند، نیست. چرا هزینه برای تبلیغی شود که مخاطبش هزاران مایل با کسب و کارتان فاصله دارد؟

پس مطمئن شوید که موقعیت مکانیتان را وارد کرده و همینطور شعاع ۱۰-۳۰ مایلی را برای حوزه‌ی تبلیغاتی در نظر بگیرید

در انتخاب گزینه‌ی تنظیمات مکانی دقت کنید. مطمئن شوید که گزینه‌ی People in your targeted locations (افرادی که در موقعیت مشخص شده هستند) را انتخاب میکنید، وگرنه اگر با گزینه‌ی پیش‌فرض گوگل، People in, or who show interest in your in your targeted locations (افرادی که در موقعیت یا علاقه‌مند به موقعیت مکانی شما هستند) پیش برید، افرادی از لینک تبلیغاتی شما بازدید خواهند کرد (و به ازای آن هزینه پرداخت خواهید نمود) که در کشور‌های دیگر هستند و حتی هرگز به فروشگاه و یا رستوران شما نخواهند آمد.

هدف قرار دادن مکان‌های بخصوص

ت. عناوین (Topics)

 

زمانی که دارید کمپین اینترنتی خود را تنظیم میکنید، به بخش عناوین (Topics) بروید. در این بخش شما میتوانید با انتخاب از دسته‌ی وسیعی از عنوان‌های مختلف، دسته‌های مخاطبان خود را فیلتر کنید.

در اینجا شما دو انتخاب خواهید دید:

– Targeting (هدف گذاری) :

با انتخاب این گزینه فقط باید از بین لیستی از عناوینی که از قبل آماده شده است، عنوان مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس تبلیغات شما به افرادی نشان داده خواهد شد که جستجو‌هایی مرتبط با عنوان را انجام داده باشند.

retargeting
observation

Observation (مشاهده) :

زمانی این گزینه را انتخاب کنید که مطمئن نیستید کدام عنوان مناسب کمپین تبلیغاتی و مرتبط با مخاطب مورد نظرتان است. این گزینه در هدف گیری مخاطبانتان محدودیت ایجاد نمیکند، بلکه فقط از نوع فعالیت‌هایی که انجام میدهید اطلاعات کسب میکند.

. بر اساس شاخص‌هایی که در دو گزینه‌ی Targeting و Observation انتخاب میکنید، گزارشات مربوط به روند تبلیغات انجام خواهد شد. سپس میتوانید از این اطلاعات استفاده کرده و در صورت تمایل کمپین خود را با استفاده از عناوین دیگر دوباره تنظیم کنید.

ث. محل قرار‌گیری تبلیغ

وب‌سایت‌هایی که برای میزبانی تبلیغاتتان انتخاب میکنید، نرخ CTR شما را مشخص میکنند. برخی پلتفرم‌ها وجود دارند که با دسته‌ای از وب‌سایت‌ها و رسانه‌ها قرارداد دارند و بدین وسیله امکان هدف‌گیری بهتر را فراهم میکنند.

برای مثال، اگر شما یک فروشگاه حیوانات خانگی داشته باشید و در وب‌سایت یک روزنامه‌ی اینترنتی تبلیغ خود را قرار دهید، آن تبلیغ بازدید زیادی نخواهد داشت. اما اگر همین تبلیغ را در یک مجله‌ی آنلاین دستور‌العمل غذاهای گیاهی قرار دهید، بازدید کننده‌های بیشتری را جذب خواهید کرد و فروشتان بالا خواهد رفت. احتمال داشتن یک حیوان خانگی از جانب افراد گیاهخوار بیشتر است؛ پس بنابراین، به احتمال زیاد این افراد به غذا و لوازم حیوانات خانگی توجه نشان خواهند داد.

مطالعه بیشتر :  ویدیو آنالیز سئو سایت فروشگاهی + امکان دانلود

بوسیله‌ی گوگل ادز شما میتوانید وب‌سایت‌های بخصوص، کانال‌ها و ویدئو‌های یوتیوب، اپلیکیشن‌ها و نوع اپلیکیشن‌هایی که میخواهید میزبان باشند را انتخاب کنید.

ج. محدود کردن تناوب تبلیغ

یک راه دیگر برای افزایش CTR، محدود کردن تعداد دفعاتی است که تبلیغ‌ها برای یک کاربر بخصوص نمایش داده میشوند. به تنظیمات گوگل ادز بروید و Frequency capping را انتخاب کنید. سپس هر تعداد دفعاتی را که مایل هستید یک کاربر در روز، هفته یا ماه تبلیغ شما را ببیند، مشخص کنید.

مطمئناً دوست ندارید برای نمایش تکراری یک تبلیغ به فردی که توجهی به آن نشان نمیدهد هزینه‌ای صرف کنید.

محدود کردن تناوب تبلیغ

چ. تبلیغ خود را بهبود دهید

تبلیغ خود را بهینه کنید تا با استقبال بهتر کاربران اینترنتی روبرو شوید. مواردی که باید در نظر داشته باشید:

۱. طراحی : اگر میزان CTRتان پایین است، نوع طراحی استفاده شده در تبلیغ میتواند یکی از دلایل آن باشد. نوع طراحی تبلیغ، طرح‌بندی و رنگ‌هایش را تغییر دهید. با رنگ‌های مختلف کار کنید و ببینید کدام ترکیب در عمل بهتر خواهد بود.

۲. دعوت به عمل (CTA) : این خط کوتاه را نادیده نگیرید، چرا که مشخص کننده‌ی توجه یا گذر یک فرد نسبت به تبلیغ است. برای ایجاد جملات CTA خوب زمان بگذارید و این مراحل را دنبال کنید:

 • از افعال عملی استفاده کنید.
 • از عبارات کوتاه استفاده کنید؛ حداکثر ۴-۵ کلمه
 • یک حس اضطرار در فرد ایجاد کنید، اما اغراق نکنید.
 • از فونت بزرگتر برای CTA خود استفاده کنید.
 • از رنگی استفاده کنید که بهتر جلب توجه میکند. مطمئن شوید که یک کنتراست با رنگ پس‌زمینه ایجاد میکنید.

۳. دکمه : در ایجاد دکمه‌ی بنر تبلیغاتی این موارد مهم را به خاطر داشته باشید:

 • شکل : شکل‌های متفاوتی وجود دارد که در دکمه‌ی تبلیغ میتوان از آن‌ها استفاده کرد، اما باید آن شکلی را پیدا کنید که با طراحی، ایده و شخصیت برند شما سازگار باشد.
 • رنگ : برخی رنگ‌ها نسبت به سایرین بیشتر جلب توجه میکنند. برای مثال، رنگ قرمز توجه افراد را به دکمه و پیام شما جلب میکند. برعکس، خاکستری یک رنگ بی‌تفاوت است که بدون توجه میشود از آن گذشت
 • مکان دکمه : بر اساس معماری طرح شما، برای مکان قرار‌گیری دکمه چند گزینه وجود دارد. عموماً دکمه باید پس از سر‌تیتر تبلیغ بیاید و افراد را دعوت به انجام کاری کند. بنابراین، میتواند دقیقاً زیر سر‌تیتر یا سمت چپ نوشته بیاید (زیرا ما نوشته را از راست به چپ میخوانیم).

ح. از نقشه‌ی حرارتی استفاده کنید

یک راه آسان در مشخص کردن بهترین مکان برای دکمه‌ها استفاده از نقشه‌ی حرارتی است. ابزار آنالیزی و گزارشی Bannersnack از نقشه‌ی حرارتی برای تشخیص عملکرد تبلیغات استفاده میکند. این ابزار اطلاعات مفیدی در جذاب و قابل توجه‌تر کردن طراحی بنر در اختیار میگذارد.

استفاده از نقشه حرارتی
فرمت های مختلف بنر تبلیغاتی

خ. چند دسته بنر در فرمت‌های استاندارد بسازید.

یک کمپین تبلیغات اینترنتی معمولاً یک دسته بنر در فرمت و اندازه‌های متفاوت به کار میگیرد تا مناسب وب‌سایت‌ها، پلتفرم‌ها، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و دستگاه‌های متفاوت باشند. اگر فکر کردید ساخت فقط یک بنر برای گسترش کسب و کارتان کافیست، سخت در اشتباهید. شما باید برای مکان‌های متفاوت بنر‌های متفاوتی را داشته باشید.

در شکل مقابل همه‌ی فرمت‌های استاندارد تبلیغاتی در گوگل ادز را آورده‌ایم:

خوشبختانه اگر از ابزار طراحی Bannersnack استفاده کنید، این کار‌ آنقدر سخت نخواهد بود. ابزار بنر‌ساز Bannersnack به شما اجازه میدهد بیش از ۲۰ دسته بنر در لحظه بسازید.
چیزی که راجع به این بنرساز جالب است، شما میتوانید به محض انتخاب فرمت‌ها و اندازه‌های مورد نظر، چند مورد بنر را به طور همزمان بسازید و این فوق‌العاده است!

د. تبلیغات پاسخی بسازید.

یا میتوانید تبلیغات HTML5 پاسخی بسازید.

اگر نمیدانید تبلیغات پاسخی چیست، گوگل در یک بیان مختصر اینگونه آن را تعریف میکند:

« تبلیغات پاسخی به طور خودکار اندازه، ظاهر و فرمت خود را تغییر میدهد تا مناسب فضای تبلیغ شوند. پس یک تبلیغ پاسخی میتواند یک جا به صورت یک نوشته کوچک ظاهر شود و همینطور در جایی دیگر به صورت یک عکس بزرگ.
برای ساخت یک تبلیغ پاسخی، فقط کافیست موارد لازم (عکس‌ها، سرتیتر‌ها، لوگو‌ها و توضیحات) را آپلود کنید و گوگل به صورت خودکار تبلیغات را برای شما به صورتی میسازد که در شبکه Google Display Network نمایش داده شود.
تبلیغات پاسخی برای هر فضای تبلیغی در Google Display Network مناسب است و میتواند فرمت اصلی وب‌سایت میزبان را به خود بگیرد.»

تبلیغات پاسخی مزایای متعددی دارند:

* گوگل به صورت خودکار ترکیب‌بندی تبلیغتان را بر اساس مدل‌های فراگیری ماشینی بهبود میدهد.

* امکان آپلود بیشتر لوازم مورد نیاز برند (لوگو‌ها، عکس‌ها و سر تیتر‌ها).

* زمان زیادی را صرفه‌جویی میکنید و در عوض میتوانید کمپینتان را مدیریت کنید.

* تبلیغات پاسخی میتواند در Remarketing استفاده شود.

مطالعه بیشتر :  معرفی ابزارهای سئو

اما اگر واقعا میخواهید که بنر‌های تبلیغاتی جذابی داشته باشید، بهتر است که دسته‌ای از بنر‌ها را درست کنید. با اینکه گوگل به صورت خودکار تبلیغات پاسخی را مناسب تمام دستگاه‌ها می‌سازد، نوع تبلیغات، چیزی که واقعاً یک تبلیغ برجسته خطاب شود، نخواهد بود. بنابراین این به شما بستگی دارد که از کدام نوع تبلیغات در کمپین خود بخواهید استفاده کنید.

ذ. بنر‌های HTML5 متحرک بسازید

یک راه دیگر برای ایستادگی در فضای مجازی و رشد CTR این است که از بنر‌های HTML5 پویا (دینامیک) استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که تبلیغات نوع HTML5، میزان CTR بیشتری نسبت به نوع ایستای آن (استاتیک) دارد؛ به این دلیل که جذاب‌تر هستند.

با بنر‌های تبلیغاتی HTML5 زمان بیشتری برای تعریف داستان برندتان، نمایش محصولاتتان و صحبت درباره‌ی مزایای آنها دارید.

فناوری HTML5 ممکن است پیچیده بنظر برسد، و اگر از ابزار سنتی طراحی استفاده میکنید حتماً همینطور خواهد بود، اما با استفاده از Bannersnack، ساخت بنر‌های HTML5 مثل آب خوردن است؛ فقط کافیست اشیاء (عکس‌ها، عناصر گرافیکی، نوشته‌ها) را بکشید و رها کنید و افکت‌های انیمیشن را بدون هیچ خط کدی به آن اضافه کنید.

Bannersnack ایجاد شده است تا این امکان را فراهم کند که افراد بنر‌هایی جذاب بسازند، آن هم بدون دانش پیشین در طراحی و یا برنامه‌نویسی. کار با ابزار ویرایشگر آن بسیار راحت است و به راحتی میتوانید در عرض چند دقیقه آن را فرا بگیرید.

ر. دستگاه‌ها

برخی متخصصان بازاریابی معتقدند قبل از هر چیز باید به کمپین‌های تبلیغاتی برای موبایل‌ توجه کنید – به دلیل بروزرسانی‌های اخیر گوگل تحت عنوان Mobile First – اما متأسفانه CTR در دستگاه موبایل، میزان تأثیر واقعی یک کمپین را نشان نمیدهد. به بیان دیگر، CTR موبایل بازخوردی ندارد و حتی به CVR نوع واقعی آن هم نزدیک نیست.

چرا؟ خب، بیشتر تبلیغات موبایلی در اپلیکیشن‌ها قرار دارند.

در اپلیکیشن‌ها افراد کار‌های مختلفی را انجام میدهند و روی تبلیغات به دلایل مختلفی کلیک میکنند که برخی از آنها ممکن است هیچ ارتباطی هم به علاقه‌ی واقعی نسبت به برند نداشته باشند. برای مثال، برخی کاربران روی تبلیغات کلیک میکنند تا از دست آنها راحت شوند، چرا که شاید به صورتی در کار‌های آنها مزاحمت ایجاد می‌کرده است. بنابراین، این کلیک‌ها بازتاب دهنده‌ی علاقه‌ی کاربر نسبت به یک تبلیغ نیست و به همین دلیل ارزشی ندارند.

همیشه هدف نهاییتان (رهبری، ثبت‌نام، فروش) را در خاطر داشته باشید. فقط متمرکز بر میزان CTR نباشید. یک نگرش جهانی داشته باشید.

به عنوان یک فرد مبتدی با تبلیغات اینترنتی بر روی نسخه‌های کامپیوتر‌های رومیزی شروع کنید و سپس سایر دستگاه‌ها مثل موبایل، تبلت، آیپد و غیره را امتحان کنید.

بنابراین فعلاً به نسخه‌ی کامپیوتر‌های رومیزی بچسبید و سپس بعد از کسب چندی تجربه، کمپین‌های خود را به سایر دستگاه‌ها گسترش دهید.

۶. چرا باید میانگین CTR را افزایش داد؟

نرخ CTR به طور مستقیم بر هزینه‌ی CPC و در نهایت، بر میزان سود سرمایه‌گذاری ROI اثر میگذارد. هرچه CTR بیشتر باشد، میزان CPC کمتر خواهد بود.
میانگین هزینه‌ی CPC برای تبلیغات اینترنتی ۰/۶۳$ است. با اینکه CTR با گذشت زمان، افزایش قابل توجهی داشته است، CPC رشد آنچنانی را شاهد نبوده است (چند سال پیش ۰/۵$ بوده است)، که این برای صاحبان کسب و کار بسیار خوب است.

CPC از یک صنعت به صنعت دیگر متفاوت است و همینطور از یک مکان به مکان دیگر. صنعت همسریابی گرانترین نرخ CPC (۱/۴۹ $) را دارد، تجارت الکترونیک (۰/۸۶ $) و خدمات مصرف کننده (۰/۸۱ $) به ترتیب بعد از آن بیشترین هزینه CPC را برای خود دارند.

۷. CTR در مقابل CVR

ضروری است که آمار CTR کمپینتان را دنبال کنید؛ CTR به شما تعداد افرادی که روی تبلیغ شما کلیک میکنند را گزارش میدهد و اما با این حال، چیزی که این سیستم اندازه‌گیری به شما نمیگوید میزان فروشی است که نمایش یک تبلیغ بخصوص ایجاد میکند. برای اندازه‌گیری فروش، باید نرخ CVR را دنبال کنید.

به نقل از Wordstream، میانگین نرخ CVR برای تبلیغات اینترنتی در گوگل ادز ۰/۷۷٪ است.

این موضوع مهم را به خاطر داشته باشید که نرخ CVR در مورد کمپین‌های Remarketing بیشتر است. بنابراین بسیار مهم است که نوع عمل کمپین خود را تعریف کنید و تبلیغات بخصوصی را برای تمام سطوح قیف فروش خود بسازید.

جمع بندی

بسیار خوب، صحبت راجع به CTR کافیست و برویم سراغ راه اندازی کمپین.

به یاد داشته باشید که این اندازه‌گیری را بطور متناوب چک کنید، عملکرد خود را بررسی و متناسب با آن کمپین خود را تنظیم کنید. بعد از تغییر طراحی، دعوت به عمل یا هدف‌گیری مخاطب، مطمئن شوید که بازخورد کاربران را در نظر میگیرید. هر چه باشد، هدف اصلی جذب آن‌ها به وب‌سایتتان است!

۱۳۹۷/۸/۲۸ ۱۱:۱۹:۱۳

4
دیدگاه تا الان قرار گرفته است

avatar
  اعضا  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع بده
میثم
میثم

بسیار عالی است مطالب سایت. سپاس فراوان

فیضی
فیضی

با تشکر از تیم خوب مدیران سایت اگر امکانش است چند لندینگ پیج که از دید شما استاندارد است از لحاظ ctr و cta را معرفی کنید.
ارادتمند
حمیدرضا فیضی

با عضویت در کانال تلگرام ، از آخرین آموزش ها و رویدادهای مدیران سایت مطلع شوید. عضویت در کانال